Ekşili Göleti Saklı Cennet Kocaçay Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Antalya merkeze 43 km Döşemealtı merkeze 25 km mesafede olan Ekşili köyü sınırları içerisinde  eşsiz doğa manzarası ve orman yoluyla Ekşili göleti , nasıl gitmek yerine nasıl bu gizli kalmış cennet tekrar eski haline dönüştürülür demek daha doğru olurdu aslında. 

Antalya’nın sıcak havasından bunalan, doğa, kamp severlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Ekşili gölü bulması kolay bir yer fakat kocaçay şelalesi nerede olduğunu bilmek biraz zor aslında, fakat bu yazımızı okuyarak oraya ulaşmanın en kolay yolunu göstereceğiz ama sizden bir söz istiyoruz en küçük çöpünüz dahi sizinle geri dönsün olur mu?

Kocaçay Şelalesi Nerede ?

Hatipler göleti tabelasını gördüğünüzde, bu yola girmeden 100 metre kadar anayoldan devam ediyorsunuz.

Hatipler göleti tabelasında yokuş aşağı indiğinizde sağa doğru giren toprak yola giriyorsunuz.

Bu eski yapının kenarından doğa ve akar sular eşliğinde yürüyüş yaparak doğanın huzuruna kendinizi bırakabilirsiniz.

Kocaçay şelalesine ulaşmak için patika yollarda yürüyüş yaparken bu gizli kalmış cennetten ayrı ayrı manzaralar karşınıza çıkacak.

veee kocaçay şelalesine adım adım gelmektesiniz.

Gürül gürül akan suyuyla kocaçay şelalesine gelmiş oluyorsunuz. Orman içinde gizli kalmış bu doğa harikaları ile bu şelale karşısında huzura kendinizi bırakınız demek isterdim fakat…

Bu şelale yada doğa karşısında bu çöp yığını içler acısı bir durum…

Eğer google haritalar yada navigasyon ile kocaçay şelalesi yazan konuma giderseniz çok yanlış bir konuma gidersiniz. Direk bu konum üzerinden gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Ekşili Göleti Yol Tarifi

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir